CDQ2D32-35DCZ-M9BWZS-XC89
Product ID:384571
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-35DCZ-M9BWZS-XC89
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 2Double-acting design ensures reliable operation in both directions.
  • 332mm bore size and 35mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Includes rubber bumper for shock absorption and extended lifespan.
  • 5Solid-state auto switch with 5m lead wire and DC24V compatibility.
Product Details
CDQ2D32-35DCZ-M9BWZS-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm