CDQ2D32-50DCMZ-XC26
Product ID:384470
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-50DCMZ-XC26
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for flexible and secure installation.
  • 332mm bore size and 50mm stroke for reliable performance in various applications.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and shock absorption.
  • 5Includes double clevis pins with copper pins and a flat washer for easy assembly.
Product Details
CDQ2D32-50DCMZ-XC26
Made To Order
Double Clevis Pins Including Copper Pins and A Flat Washer
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm