CDQ2D32-50DMZ-M9BASDPC
Product ID:383974
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2D32-50DMZ-M9BASDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Water-resistant auto switch with a pre-wired connector for easy setup and durability.
  • 432mm bore size and 50mm standard stroke for efficient linear motion control.
  • 5Rod end male thread design for versatile attachment options.
Product Details
CDQ2D32-50DMZ-M9BASDPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm