CDQ2D32-50DMZ-M9BWL-XC26
Product ID:384049
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2D32-50DMZ-M9BWL-XC26
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 332mm bore size and 50mm standard stroke for optimal performance in various applications.
  • 42-color solid-state auto switch with a 3m lead wire for easy monitoring and control.
  • 5Includes double clevis pins with copper pins and a flat washer for enhanced durability.
Product Details
CDQ2D32-50DMZ-M9BWL-XC26
Made To Order
Double Clevis Pins Including Copper Pins and A Flat Washer
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm