CDQ2D32-50DMZ-W-M9PSAPC
Product ID:393208
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-50DMZ-W-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style for flexible and secure installation.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-3 pin) for easy setup.
  • 432mm bore size and 50mm standard stroke for efficient pneumatic performance.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for enhanced movement flexibility.
Product Details
CDQ2D32-50DMZ-W-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm