CDQ2D32-75DCMZ-M9BSDPC3
Product ID:384183
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2D32-75DCMZ-M9BSDPC3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and sensing applications.
  • 2Double clevis mounting style for versatile installation options.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector for easy integration.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 5Compact design with 32mm bore and 75mm stroke for efficient operation.
Product Details
CDQ2D32-75DCMZ-M9BSDPC3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm