CDQ2D32-75DCMZ-M9PL-XC26
Product ID:392760
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-75DCMZ-M9PL-XC26
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 332mm bore size and 75mm standard stroke for optimal performance in industrial applications.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for precise and durable operation.
  • 5Includes double clevis pins with copper pins and a flat washer for enhanced durability.
Product Details
CDQ2D32-75DCMZ-M9PL-XC26
Made To Order
Double Clevis Pins Including Copper Pins and A Flat Washer
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm