CDQ2D32-75DZ-M9PWSAPC
Product ID:392757
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-75DZ-M9PWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation options.
  • 332mm bore size and 75mm standard stroke for optimal performance in automation applications.
  • 4Pre-wired solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies, ensuring versatile integration.
Product Details
CDQ2D32-75DZ-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm