CDQ2D32F-100DZ-M9PL
Product ID:393174
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32F-100DZ-M9PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position sensing in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 332mm bore size and 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring (PNP, 3-wire).
  • 54-sided auto switch mounting groove (for 32-100mm bore) for adjustable sensor placement.
Product Details
CDQ2D32F-100DZ-M9PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Built-in One-touch Fittings
Bore Size
Bore Size 32 mm