CDQ2D32TF-75DZ-M9BWVSDPC
Product ID:392818
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32TF-75DZ-M9BWVSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 332mm bore size provides optimal force for medium-duty applications.
  • 4Includes a 2-color solid-state auto switch with pre-wired M12 connector for easy integration.
  • 5Standard 75mm stroke with 4-sided auto switch mounting groove for versatile sensor placement.
Product Details
CDQ2D32TF-75DZ-M9BWVSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm