CDQ2D32TN-300DCZ-M9BWL3
Product ID:392861
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32TN-300DCZ-M9BWL3
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy sensor mounting and detection.
  • 3Includes 3 solid-state auto switches with 2-color indicators for precise control.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 5NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
Product Details
CDQ2D32TN-300DCZ-M9BWL3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 300 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm