CDQ2D32TN-35DMZ-V
Product ID:384521
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32TN-35DMZ-V
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation options.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 432mm bore size provides optimal force for automation tasks.
  • 5Standard 35mm stroke suitable for a wide range of industrial applications.
Product Details
CDQ2D32TN-35DMZ-V
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm