CDQ2D32TN-50DMZ-M9PWMDPC
Product ID:384228
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2D32TN-50DMZ-M9PWMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2Double clevis mounting style for versatile installation options.
  • 3Pre-wired M9PWMDPC auto switch with 2-color indicator and PNP output for easy integration.
  • 4NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 5Rod end male thread design for straightforward attachment to machinery.
Product Details
CDQ2D32TN-50DMZ-M9PWMDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm