CDQ2D32TN-50DMZ-W-M9PWZ
Product ID:393010
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32TN-50DMZ-W-M9PWZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 350mm standard stroke provides reliable linear motion for various applications.
  • 4Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 5Double knuckle joint (double clevis) allows flexible mounting options.
Product Details
CDQ2D32TN-50DMZ-W-M9PWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm