CDQ2D32TN-75DMZ-M9PSDPC
Product ID:384593
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32TN-75DMZ-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3NPT port threads provide reliable and leak-free air connections.
  • 4Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2D32TN-75DMZ-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm