CDQ2D32TN-75DMZ-W-M9BWZ
Product ID:384248
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2D32TN-75DMZ-W-M9BWZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3NPT port threads provide a robust and leak-resistant connection.
  • 4Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2D32TN-75DMZ-W-M9BWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm