CDQ2D40-25DMZ-W-M9BWSDPC
Product ID:392890
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D40-25DMZ-W-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Pre-wired auto switch with M12-4 pin connector for easy setup and integration.
  • 440mm bore size and 25mm standard stroke for optimal performance in compact spaces.
  • 52-color indicator and solid-state auto switch for clear operational feedback.
Product Details
CDQ2D40-25DMZ-W-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm