CDQ2D40-45DMZ-A93Z-XC26
Product ID:384392
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D40-45DMZ-A93Z-XC26
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 340mm bore size and 45mm stroke provide optimal force and movement for industrial applications.
  • 4Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Includes double clevis pins with copper pins and flat washer for enhanced durability.
Product Details
CDQ2D40-45DMZ-A93Z-XC26
Made To Order
Double Clevis Pins Including Copper Pins and A Flat Washer
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Body Option
Rod End Male Thread
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm