CDQ2D40TF-75DMZ
Product ID:392990
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D40TF-75DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation.
  • 340mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 4Standard 75mm stroke for versatile use in automation systems.
  • 5Rod end male thread (M) for secure and easy attachment.
Product Details
CDQ2D40TF-75DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 40 mm