CDQ2D50-125DCMZ-M9BWSDPC
Product ID:392859
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D50-125DCMZ-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 34-sided auto switch mounting groove for flexible installation.
  • 4Includes a 2-color indicator auto switch with pre-wired M12-4 pin connector.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CDQ2D50-125DCMZ-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 50 mm