CDQ2D50-5DMZ
Product ID:392976
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D50-5DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 350mm bore size delivers reliable force for industrial automation.
  • 4Standard 5mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 5Rod end male thread (M) for versatile attachment options.
Product Details
CDQ2D50-5DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm