CDQ2D50F-40DMZ-W-A93L
Product ID:392436
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D50F-40DMZ-W-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 350mm bore size provides strong and reliable linear motion force.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V/AC100V).
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for enhanced adaptability in various setups.
Product Details
CDQ2D50F-40DMZ-W-A93L
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
Built-in One-touch Fittings
Bore Size
Bore Size 50 mm