CDQ2D63-125DCMZ-M9BWL
Product ID:384428
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D63-125DCMZ-M9BWL
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient operation in both directions for versatile applications.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with sensors for precise position detection.
  • 3Rubber bumper cushioning reduces impact noise and extends cylinder lifespan.
  • 44-sided auto switch mounting groove offers flexible installation options.
  • 52-color indicator auto switch with 3m lead wire simplifies wiring and monitoring.
Product Details
CDQ2D63-125DCMZ-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm