CDQ2D63-50DCMZ-W-P4DWL
Product ID:384184
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2D63-50DCMZ-W-P4DWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 363mm bore size and 50mm standard stroke for powerful and precise motion control.
  • 4Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
Product Details
CDQ2D63-50DCMZ-W-P4DWL
Auto Switch
Magnetic Field Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC20~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm