CDQ2D63-75DCMZ-W-M9BL
Product ID:384061
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2D63-75DCMZ-W-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 2Double clevis mounting style for versatile installation options.
  • 363mm bore size and 75mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 4Solid-state auto switch with DC24V for easy integration and control.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
Product Details
CDQ2D63-75DCMZ-W-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm