CDQ2D63-75DZ-M9BWL
Product ID:384473
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D63-75DZ-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 32-color solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Standard 75mm stroke for consistent and precise linear motion.
  • 5Rc/M threaded ports for easy and secure air connection.
Product Details
CDQ2D63-75DZ-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm