CDQ2D63TF-35DMZ-W-M9P
Product ID:392510
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D63TF-35DMZ-W-M9P
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation and stability.
  • 3Solid-state auto switch with PNP output and indicator light for easy monitoring.
  • 463mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for enhanced motion control and durability.
Product Details
CDQ2D63TF-35DMZ-W-M9P
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm