CDQ2D63TN-75DMZ-W-M9BL
Product ID:384449
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D63TN-75DMZ-W-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style for flexible and secure installation.
  • 3NPT port thread type ensures leak-proof connections in pneumatic systems.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for enhanced flexibility in mounting.
Product Details
CDQ2D63TN-75DMZ-W-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm