CDQ2D80-25DCMZ-W
Product ID:384461
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D80-25DCMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection, enhancing automation control.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 380mm bore size delivers high force output for demanding industrial tasks.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread (CM option) for durability and reduced impact.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides (Z option) for easy sensor integration.
Product Details
CDQ2D80-25DCMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm