CDQ2F25-10DMZ-A73L
Product ID:300901
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F25-10DMZ-A73L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Rod side flange style mounting for easy and secure installation.
  • 3Reed auto switch with indicator light for clear status monitoring.
  • 425mm bore size and 10mm stroke for compact yet powerful performance.
  • 5Dual-sided auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2F25-10DMZ-A73L
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm