CDQ2F32-100DCZ-M9BL
Product ID:384002
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2F32-100DCZ-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with DC24V compatibility for easy integration.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended lifespan.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2F32-100DCZ-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm