CDQ2F32-100DMZ-M9PSAPC3
Product ID:393167
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F32-100DMZ-M9PSAPC3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Rod side flange style mounting for easy and secure installation.
  • 4Standard 100 mm stroke with 32 mm bore size for versatile industrial applications.
  • 5Includes three auto switches with indicator lights and PNP output for enhanced control.
Product Details
CDQ2F32-100DMZ-M9PSAPC3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm