CDQ2F32-175DCZ-M9BL
Product ID:392887
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F32-175DCZ-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 332mm bore size and 175mm stroke for versatile industrial applications.
  • 4Solid-state auto switch with DC24V compatibility for reliable performance.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet cylinder operation.
Product Details
CDQ2F32-175DCZ-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm