CDQ2F32-25DMZ-A73Z
Product ID:300990
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F32-25DMZ-A73Z
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Rod side flange style (F) ensures easy and secure mounting.
  • 332mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Reed auto switch (A73Z) with indicator light and 5m lead wire for reliable operation.
  • 5Rod end male thread (M) provides flexibility in connecting to machinery.
Product Details
CDQ2F32-25DMZ-A73Z
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm