CDQ2F32-30DZ-A73
Product ID:300995
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F32-30DZ-A73
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2Rod side flange style (F) ensures secure and stable mounting.
  • 332mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 4Reed auto switch (A73) with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Standard stroke of 30mm offers precise linear motion for automation tasks.
Product Details
CDQ2F32-30DZ-A73
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm