CDQ2F32-75DZ-E-M9PAVM
Product ID:392724
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F32-75DZ-E-M9PAVM
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Water-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 3Rod side flange mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4Type B mounting bracket with joint for flexible mounting options.
  • 5Solid-state auto switch with 3-wire (PNP) configuration for enhanced durability.
Product Details
CDQ2F32-75DZ-E-M9PAVM
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm