CDQ2F32TN-125DCMZ-M9PAM
Product ID:393152
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F32TN-125DCMZ-M9PAM
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection with auto switches.
  • 2Double-acting design ensures reliable operation in both directions.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-resistant connections.
  • 4Water-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Rod end male thread and 4-side mounting groove for versatile installation.
Product Details
CDQ2F32TN-125DCMZ-M9PAM
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm