CDQ2F40TF-25DMZ-M9PMAPC
Product ID:392393
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F40TF-25DMZ-M9PMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Rod side flange style mounting for easy and secure installation.
  • 340mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Solid-state auto switch with M8-3 pin connector and indicator light for easy monitoring.
  • 5Pre-wired connector and 1m lead wire for quick and hassle-free setup.
Product Details
CDQ2F40TF-25DMZ-M9PMAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 40 mm