CDQ2F50-25DMZ-M9BVL
Product ID:384474
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F50-25DMZ-M9BVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Rod side flange style (F) for easy and secure mounting.
  • 3Solid-state auto switch (M9BVL) with indicator light for real-time feedback.
  • 450mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 5DC24V-compatible auto switch with 3m lead wire for flexible installation.
Product Details
CDQ2F50-25DMZ-M9BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm