CDQ2F50-35DMZ-W-P3DWASC
Product ID:383943
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2F50-35DMZ-W-P3DWASC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm bore size and 35mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with pre-wired connector for easy installation.
  • 4Double knuckle joint (rod end bracket) for flexible mounting and alignment.
  • 5Solid-state auto switch with 2-color indicator for clear operational feedback.
Product Details
CDQ2F50-35DMZ-W-P3DWASC
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm