CDQ2F50-75DZ-M9BWL
Product ID:384373
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F50-75DZ-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 250mm bore size and 75mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for precise control.
  • 4Rod side flange style mounting for secure and stable installation.
  • 5DC24V compatible auto switch with 3m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
CDQ2F50-75DZ-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm