CDQ2F63-25DMZ-XB14
Product ID:392794
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F63-25DMZ-XB14
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 263mm bore size provides strong and reliable linear motion for industrial applications.
  • 325mm standard stroke ensures accurate and controlled movement.
  • 4Heat-resistant auto switch (XB14) enhances durability in high-temperature environments.
  • 5Rod end male thread (M) allows for easy and secure mounting in various setups.
Product Details
CDQ2F63-25DMZ-XB14
Made To Order
Cylinder With Heat Resistant Auto Switch Φ16 To 63 Only
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm