CDQ2F63-50DMZ-M9PWVL
Product ID:384486
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F63-50DMZ-M9PWVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position sensing in automation systems.
  • 2Rod-side flange mounting style ensures secure and stable installation.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 43-wire (PNP) perpendicular lead wire (3m) for flexible connectivity options.
Product Details
CDQ2F63-50DMZ-M9PWVL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm