CDQ2F63F-150DCMZ-M9BWVSAPC
Product ID:392618
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F63F-150DCMZ-M9BWVSAPC
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for quick installation and monitoring.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 5Rod end male thread for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2F63F-150DCMZ-M9BWVSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
Built-in One-touch Fittings
Bore Size
Bore Size 63 mm