CDQ2F63TF-100DZ
Product ID:392520
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F63TF-100DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 2Rod side flange style (F) for secure and easy mounting.
  • 363mm bore size and 100mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4G port thread type (TF) ensures compatibility with standard fittings.
  • 5Auto switch mounting groove (Z) allows flexible sensor placement on 2 or 4 sides.
Product Details
CDQ2F63TF-100DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm