CDQ2F63TF-20DMZ
Product ID:392991
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F63TF-20DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 2Rod side flange style for easy and secure mounting.
  • 363mm bore size for powerful and efficient operation.
  • 4Standard 20mm stroke suitable for various automation tasks.
  • 5Multiple auto switch mounting grooves for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2F63TF-20DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm