CDQ2F63TF-50DMZ
Product ID:393201
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F63TF-50DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 2Rod side flange style for easy and secure mounting.
  • 363mm bore size delivers powerful and consistent performance.
  • 4Standard 50mm stroke suitable for a wide range of applications.
  • 5Multiple auto switch mounting options for enhanced flexibility.
Product Details
CDQ2F63TF-50DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm