CDQ2F80TF-125DCMZ-M9BW
Product ID:392830
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F80TF-125DCMZ-M9BW
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy integration with position sensors.
  • 380mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 4Auto switch with 2-color indicator for clear operational feedback.
  • 5Rubber bumper cushioning ensures smooth and quiet cylinder operation.
Product Details
CDQ2F80TF-125DCMZ-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 80 mm