CDQ2F80TF-200DCZ-M9PVSDPC
Product ID:384604
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F80TF-200DCZ-M9PVSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and sensor compatibility.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 3Includes a solid-state auto switch with pre-wired connector for easy installation.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2F80TF-200DCZ-M9PVSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 80 mm