CDQ2G32-30DMZ
Product ID:300999
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G32-30DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable operation.
  • 232mm bore size provides strong and consistent force output.
  • 3Standard 30mm stroke for precise linear motion control.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2G32-30DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm